מגזין עלונדון – גיליון 245

מהי עצמאות? האם זו היצירה הקולנועית והטלוויזיונית הישראלית, שלא חוששת לעסוק ביחסים המורכבים בין דת לנשים ולהפוך את ריצ'רד גיר למאכער יהודי? כתבת השער של חנה דרורי־קשי על פסטיבל SERET.

האם זה החופש שלנו לבחור בין תרזה מיי, שהפרה את הבטחתה שלא לערוך בחירות מוקדמות, לבין ג'רמי קורבין, שלעד ירדוף אותו כינויו את אנשי חיזבאללה וחמאס כ"חברים"? פרשנות פוליטית של שאול צדקא.

האם זו נקיטת יוזמה והקמת המרכז היחידי בבריטניה שעוסק בחקר הנעדרים? טור אורח של קרן שלו גרין, מקימת המרכז.

האם זה ההיצע הטכנולוגי שמאפשר לנו להשכיר או לשכור נכסים בלי תשלום של עמלות מטורפות שלוקחים המתווכים? אסף נבות על אפליקציות בתחום הנדל"ן.

האם זו הפעילות החינוכית בהודו למען הנחשלים והשאיפה להעתיק אותה בגלוי או במחתרת לקהילות החרדים, כפי שעושה חיים שיין, ישראלי המתגורר בלונדון? ראיון מעורר מחשבה.

האם זה הרעיון להחיות וללמד את השפה העברית באמצעות שימוש בשמותיהם של מפורסמים? סקירת המהדורה החדשה של "הילריוס היברו" מאת יעל ברויאר ואייל שביט.

האם זו המחשבה העצמאית שלנו שאומרת לנו מה, כמה ואיך להכניס מזון לגופנו, וכיצד ומדוע להפחית בשר מהמנגל? טילי פז נותנת מזון למחשבה.

האם זה השפע התרבותי בלונדון שמאפשר לנו לחקור מבפנים את האסתטיקה של האדריכלות היפנית ולצחוק בהפקת הווסט־אנד של הקומדיה "הקמצן" מאת מולייר?

האם זו התנופה והיכולת המרשימה של קבוצת ברייטון, יחד עם צמד שחקניה הישראלים, שהעפילה לפרמיירליג לאחר היעדרות ממושכת? אבי מלר במבט אל העבר והעתיד.

התשובה לשאלות האלה היא כנראה "כן"… צוות עלונדון מצטרף אל הברכות של השגריר מארק רגב, נשיא ה־BOD ג'ונתן ארקוש ומנכ"ל מזרחי־טפחות לונדון איציק קוריאט, ומאחל לכם עצמאות מאושרת בכל מובן של המילה.

חג שמח וקריאה מהנה!

מגזין עלונדון - גיליון 245

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון, פסטיבלים בלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 244

סיפור האיוב של נועה פופובסקי (המככבת על שער גיליון זה) יכול לגמד כל צרה שלא תבוא. הסרטן המסוכן, שהתגלה אצלה בשלב מאוחר, הוא רק חלק מהעלילה המעציבה שהתחוללה בחייה. אך נועה היא אדם מעורר השראה ולמרות כל המכות שקיבלה, היא עדיין נחושה וחדורת מוטיבציה ורוח חיובית לנצח ולהכות את מכת הנוקאאוט האחרונה.

גם בריטניה, שספגה את הפיגוע בווסטמינסטר, נחושה לא להיכנע לטרור ולצאת מחוזקת, כשידה על העליונה. אבל שאול צדקא רואה את הדברים אחרת וחושב שהמדינה דווקא הורדה על ברכיה, לאחר שאיש אחד חמוש בארבעה גלגלים ובשני סכינים הצליח לחולל פאניקה משתקת ברחבי הבירה ההמומה.

על פרופורציות ניתן ללמוד ממאמרו המשכיל של חיים שפירא, שמתפרסם לראשונה בעלונדון. שפירא יוצא למסע בזמן אל תקופת יוון העתיקה כדי לדלות את הגיגי החוכמה של אפלטון ממשל ״הספינה״ ובדרך חזרה משם מראה את האבסורדיות של שלטון הדמוקרטיה בעידן ה"פוסט־אמת".

אוניות עתיקות מסוג שונה אפשר למצוא בפסטיבל ימי מיוחד, שיתקיים על נהר התמזה. במופע ישראלי אחר, שבו הסירות ישוטו על פני במה יבשה, תוכלו להפליג עם ילדיכם אל מחוזות הדמיון. חפשו בלוח האירועים בלונדון.

מדמיון למציאות – האביב הגיע והוא מזכיר לנו שהגיע הזמן להשיל מעצמנו את שכבות החורף, לקחת את גופנו בידיים ולהתחיל משטר בריא של כושר ותזונה לקראת הקיץ. או לפחות לצאת לטיול ירוק בטבע, במיוחד כשאפשר לעשות זאת בסטייל.

בנוסף, ארוחות החג לא חייבות להיות עתירות קלוריות וניתן ליהנות מסעודה קלילה יותר וכשרה לפסח.

ואם כבר בענייני בריאות, למדו מה הן האותיות הקטנות שצריך לקרוא כשעומדים לרכוש ביטוח פרטי ואילו אפשרויות עומדות בפנינו כדי להוזילו.

אל תשכחו גם להתעדכן בדף של עלונדון בפייסבוק כדי להשתתף בהגרלות לכרטיסים למופעים הישראליים.

קריאה מהנה וחג שמח!

מגזין עלונדון - גיליון 244

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון, פסטיבלים בלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 243

גם המצאות טכנולוגיות מתוחכמות ומבורכות יכולות להיהפך בקלות לקללות. הפייסבוק הוא דוגמה טובה לכך, ומספיק להביט באות הראשונה של המילה באנגלית – f – כדי להבין את פוטנציאל הגנאי…

דורית רביניאן, המככבת על שער גיליון זה, ספגה נאצות ברשתות החברתיות בעקבות הפרשה שעורר השר בנט ומשרד החינוך בנוגע לספרה "גדר חיה". למרות זאת, הוא הפך בעל כורחו ליחצן הטוב ביותר של הסופרת המצליחה.

נוחיות קורי הרשת החברתית הווירטואלית לפעמים משאירה אותנו דבוקים למסך במקום לצאת למפגשים אמיתיים. מארגנות כנס הנשים השני של הישראליות בלונדון מעוניינות לשחרר את נשות הקהילה מאותם קורים ולהפגיש ביניהן כדי לתת ולקבל השראה, בין היתר מדבריה של ח"כ איילת נחמיאס־ורבין.

באחד הדיונים של אותו כנס נשים תשתתף גם אורנית בית הלחמי, מנהלת אל על בבריטניה, שמספרת לנו בראיון ראשוני על הדרך שלה לפסגה ועל הצעדים שבהם היא נוקטת כדי להתמודד מול התחרות שחולל הסכם שמיים פתוחים.

אחת הקבוצות הגדולות בפייסבוק של ישראלים בלונדון רעשה ואף צהלה בגלל אדם בשם מתיו הרברט, שהצליח לעצבן וגם להצחיק בעת ובעונה אחת את חברי הקבוצה עד כדי כך שהם נאלצו לערוך "משאל עם".

הרשתות החברתיות מאפשרות גם לפעילים למיניהם להתארגן לקראת סתימת פיות ומניעת חופש ביטוי ישראלי. קריאות "זאב, זאב" לא נשמעו והמפגינים הצליחו לחסום את כניסתו של זאב בוקר, שגריר ישראל באירלנד, למכללת טריניטי בדבלין, שבה עמד להרצות.

מצד שני, בפייסבוק אפשר לערוך פעילויות חיוביות, כמו הגרלות נושאות פרסים שיחלקו לכם, הקוראים, כרטיסים – להופעה האינטימית של דויד ברוזה וגם למופע המחול המחשמל והמסקרן של להקת מיומנה.

עקבו אחרי דף הפייסבוק של עלונדון כדי לא לפספס את ההגרלות הבאות.

קריאה מהנה!

מגזין עלונדון - שער גיליון 243

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון, פסטיבלים בלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 242

עד כה, שנת 2017 לא נראית כמו איזושהי הבטחה גדולה…

אם חשבנו שקטל האמנים כבר חלף לו, הנה מאיר בנאי נלקח ל"הופעה הגדולה בשמיים" והקהילה בלונדון שרה וזכרה.

חזרו לאופנה גם מילים מהעבר, כמו ג'ינג'י וחומה. ה"אופנה" הזו מפלגת וחוצצת בין פסימיים לאופטימיים, ועדיין אף אחד לא באמת יודע אם דונלד טראמפ הוא טוב לישראלים או לבריטים.

האופטימיים ביותר מבינינו חושבים שעוד נכונה לאנושות דרך מופלאה, שכוללת בין היתר השתלות שבבים. אחד ממובילי הזרם הזה הוא ליביו בביץ (המככב על שער גיליון זה) – יזם וסייבורג עם סיפור מרתק על עולם הטק, שבו הוא מנסה לפרוץ גבולות חדשים.

בתקופת הבחירות לנשיאות ארה"ב, מתקפות הסייבר עלו לא מעט לכותרות. מתברר שיש מחסור בעובדים בתחום, ושישראל ממוקמת דווקא בראש הטבלה.

זה לא מפריע לראש הסטארטאפיסטי הישראלי להמציא עוד פטנטים משוכללים, כמו רובוט שמנסה לחבר את אנשי הגיל השלישי אל הדור הטכנולוגי הנוכחי.

בחודש ינואר, רבים מחליטים להצטרף למכון כושר, ללמוד משהו חדש, לשנות הרגלי אכילה… אבל אז מגיע פברואר. כדי להתמיד גם בחודשים הבאים או להתחיל כבר עכשיו, קבלו טיפים להעלאת המוטיבציה ומידע חיוני על עודף הסוכרים בפירות יבשים ועל השמן המזיק שנמצא בהרבה מאכלים אהובים.

קראו גם את סיפורה של טמיר גונן כהן, שגדלה בלונדון למשפחה ישראלית, שיכול להצית איזשהו זיק של השראה כשהיא חותרת לעבר מטרה נעלה.

אבל לפעמים צריך לדעת לנוח ולהירגע; לבקר בתערוכה הגדולה המוקדשת לעשרות שנות יצירותיו של דיוויד הוקני, או לצפות בקבוצת גנט מרובת השחקנים הישראלים, שתגיע להרביץ כדורגל או לרבוץ בדשא של אצטדיון וומבלי, בלונדון.

בוומבלי, אגב, ובאצטדיונים נוספים בעיר, אפשר יהיה לצפות בהופעות מוזיקה שוות בלונדון, שכדאי להתכונן אליהן מראש.

קריאה מהנה!

שער מגזין עלונדון - גיליון 242

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון, פסטיבלים בלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 241

גיליון החורף שלנו הוא בסימן נשים. על השער מופיע דיפלומט בשם יהב ליכנר, שבמסגרת תפקידו הנוכחי באו"ם הוא מקדם את נושא זכויות האדם בעולם ופועל בעיקר למען נשים וילדות. מתברר שאחת מהנשים, שמולן הוא צריך לעבוד כאן בבריטניה, היא הברונית ג'ני טונג הידועה באמירותיה האנטי־ישראליות, ועוד לא הזכרנו את שיתופי הפעולה שלו עם נציגים מאיראן.

נשות הקהילה הישראלית בלונדון נסעו להשתתף בכנס נשים בינלאומי מיוחד שהתקיים בטורונטו ומהותו הייתה העצמת נשים ותרומתן ליצירת קהילה. בנוסף לתמיכה ההדדית בתפוצות, המשתתפות עזרו גם לחפש את אהוב נעוריה של הזמרת דפנה ארמוני.

כמו קורי עכביש מנצנצים נתלים האורות מעל אוקספורד סטריט וריג'נט סטריט כדי למשוך את הקונים לרחובות, ושלטי מכירות אדומים מוצגים לראווה בחלונות כדי להזרים נהרות אדם לחנויות. נכון שהבדיחה אומרת שנשים אוהבות את הקניון וגברים מעדיפים להישאר בחניון, אבל המרדף אחר הסיילים של דצמבר־ינואר הוא כנראה תופעה שסוחפת את כל המינים ויש לנו עצות שיועילו לכל מי שמתגורר או מבקר באנגליה.

יש לנו גם כמה טיפים מחממים בשבילכם כדי להתמודד עם העונה הקרה:
* הכירו את הגסטרו־פאבים השווים של לונדון והמסבאה היחידה שמעוטרת בכוכב מישלן.
* למדו על הקשר בין צבעי הירקות והפירות העונתיים ותרומתם הבריאותית לגופנו.
* נסו את מתכוני המרקים שיחממו את הבטן ואת הבית וימלאו אותו בניחוחות מזמינים.
* עברו על רשימת האטרקציות החורפיות הארוכה, שכוללת את הפסטיבל הצבעוני של הפנסים הסיניים בצ'יזיק.
* בקרו בתערוכה המעניינת של אלטון ג'ון באגף החדש של הטייט מודרן והיכנסו למבוך המפוסל של ריצ'רד סרה.
* וצפו בילדים המוכשרים שמופיעים במחזמר החדש של אנדרו לויד ובר, "סקול אוף רוק".

מאחל לכם בשם צוות עלונדון שנה אזרחית טובה וקריאה מהנה!

מגזין עלונדון - שער גיליון 241

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון, פסטיבלים בלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 240

איך שלא מסתכלים על זה, השיער שלנו הוא מעין הצהרה אופנתית. יש כאלה שגאים בו ויש שמנסים לשנותו, אבל כיוצאי המזרח התיכון הלח, אנחנו יודעים שהשערות לא תמיד מסתדרות באופן חלק, ויש לא מעט נשים מתולתלות שמוכנות להחליק את שערן בסכומים מטורפים ובשיטות שונות. צלמת האופנה שבעצמה מתולתלת, לירון ויסמן (המופיעה על שער גיליון זה), החליטה להפסיק להחליק את העניין מתחת לשטיח ולצאת בפרויקט צילום ייחודי, שאפתני וחובק עולם, שמטרתו לחולל שינוי תודעתי ולא רק בקרב נשים.

החלקה מסוג שונה, ודווקא לרוב מומלצת, היא על גבי זירות הקרח שנפתחות מדי שנה בנובמבר ומציעות עזרי פינגווינים למי שפוחד להתחלק. בלוח האירועים תוכלו לקרוא גם על פורום חדשנות בשם Giant, הכולל פאנלים ודוברים מרתקים בנושאי רפואה חדשנית וטכנולוגיה, ומתאים לאנשי עסקים וגם למתעניינים בתחום.*** עשרת קוראי עלונדון הראשונים יוכלו להיכנס אל כנס זה בחינם (במקום £499) עם הקוד ALONDONGUEST.

דובר ישראלי בשם חן מזיג הגיע במיוחד ללונדון כדי לספר את סיפורו האישי, אבל אז הוא נתקל בקהל לא אוהד במיוחד כשמפגינים אנטי־ישראלים הטילו סביבו אימה ואווירה אלימה, כשחלקם החליקו מהחלונות אל החדר שבו הרצה כשהוא מנסה לגבור על קריאות השנאה.

בקולו האהוב, שר אריק איינשטיין "זה מחליק קצת בגרון", ומיקי גבריאלוב מגיע ללונדון במיוחד כדי להיזכר איתנו בכוכב מ"תוצרת הארץ" ולחלוק כבוד לשיריו. בראיון איתו הוא מגלה לנו גם על סגירת המעגל ההיסטורית שלו עם אנגליה.

כידוע, בקרוב בריטניה ככל הנראה תצא ממעגל המדינות של האיחוד האירופי. אולי זה הזמן למצוא מדינה אירופית שתשמח להנפיק לנו דרכון? מסתבר שפורטוגל מציעה מסלולים שונים למשקיעי נדל"ן ומנסה למשוך אותם בתמורה לחלוקת ויזת זהב או התעודה הנכספת.

את גביע הכסף של "אליפות סבב המאסטרס העולמי" בטניס יקווה להניף לשם שינוי אנדי מארי, שהעלה את המורל בממלכה המאוחדת כשהצליח לטפס למקום הראשון בעולם. הטורניר הזה אולי לא נחשב יוקרתי כמו ווימבלדון, אבל המוניטין לא מוצדק.

אם הקור בחוץ הוא יותר מדי בשבילכם; התחממו לכם עם מרק כתום, תכנתו את ההתראות לשידורי המשחקים בטלוויזיה וקראו גיליון זה בהנאה.

שער מגזין עלונדון - גיליון 240

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 239

ממסיבות יער בשנות ה־90’ ועד לפסטיבלים הנחשבים ביותר כיום, אינפקטד משרום הם שם מוכר וייחודי בסצנת הטראנס העולמית. בעקבות המוזיקה הם היגרו ללוס אנג’לס, אבל מקפידים לפקוד את לונדון לפחות פעמיים בשנה. גם החודש אפשר לפצוח איתם בריקוד ולפתוח את השנה בקפיצה ברגל ימין.

ואם כבר יערות ופטריות, למה לא לחבר ביניהם ולצאת לסיור סתווי בבריטניה? זו העונה שבה אפשר לראות את יצורי האגדות עם הכיפות האדומות (והרעילות) או לקטוף מטעמים היישר מאימא אדמה.

כמו פטריות אחרי הגשם צצות להן קבוצות חדשות בפייסבוק, שמלבד חיבורים וירטואליים בין חברי הקהילה הן מאפשרות גם מפגשים מחוץ לרשת. אחת מהן אף מציעה מצע לקישור בין מי שמעוניין לארח או להתארח בתקופת החגים הקרובה.

אם אתם לא בענייני אירוח ביתי, תוכלו לחגוג בצורה מיוחדת במסעדות הרבות שממוקמות במעלה גורדי השחקים של לונדון ומציעות נוף וקולינריה יוקרתיים.

תפריטים מוזלים יותר למסעדות אלה תוכלו למצוא בפסטיבל המסעדות של לונדון.

ואם חסרה לכם השראה לארוחת החג, הציצו במתכונים שמשלבים דבש עם תפוחים בדרכים פחות שגרתיות, ובאותו עמוד כדאי לכם גם לקרוא על האמת הערומה של הדיאטה המרומה הנקראת “אחרי החגים”.

תפוח הוא משהו שהקשת הישראלי גיא מצקין כנראה היה רוצה להניח על כמה ראשים… הוא עבר לסקוטלנד כדי ללמוד את תורת הנפש בתחום הביצוע ואולי לשכוח את הקשיים שהוערמו עליו לקראת האולימפיאדה בלונדון.

גם המרוץ של סאדיק קאן לראשות העיר לונדון לא היה קל. אבל כזכור, כבר בתחילת כהונתו הוא ניסה לשדר מסר של פיוס לעבר הקהילה היהודית. צוות עלונדון מצטרף לברכתו האופטימית ומאחל לכולכם שנה טובה ומתוקה וקריאה מהנה!

מגזין עלונדון - שער גיליון 239

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון, פסטיבלים בלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 238

אז מה מסתתר מתחת לחצאית הסקוטית?

פסטיבל הפרינג' של אדינבורו מצליח לספק כותרות מדי קיץ ונראה שכבר התרגלנו לדגלי פלסטין וקריאות קולניות מחוץ לאירועים ישראליים.

מצד שני, זהו חבל ארץ מדהים ביופיו, עם אגמים, הרים ונהרות של וויסקי, וחודש ספטמבר הוא זמן טוב לטייל בסקוטלנד.

בין לבין, רוכבת שם על אופניה בכבישים הצפוניים שני בלוך (המככבת בתמונה הקטנה למעלה בשער גיליון זה), שאיתם התגלגלה עד לאולימפיאדה האחרונה בריו. אמנם במדליה הנכספת או הכסופה היא לא זכתה, אבל כשהיא מצויידת בנחישות ובערכים ספורטיביים היא ייצגה את ישראל בכבוד.

בסקוטלנד גם צולמו לא מעט סצנות לסרטי הארי פוטר. אבל הסצנה החמה ביותר בגזרת סיפורי הקסמים מתרחשת בווסט־אנד, שם עקבנו במשך יומיים אחר הדור הבא שהולך ללמוד בהוגוורטס.

שנת הלימודים נפתחת גם בעולם המקביל שלנו, וזו הזדמנות לשנות את הרגלי האכילה ולדאוג למזונות שמזינים את המוח.

עזרה נוספת ללימודים, בעיקר לסטודנטים מצטיינים מהפריפריה בישראל, מתקבלת מלונדון ואותה שולח יזם חינוך ונדבן בשם ד"ר נסים לוי.

חוץ מכל אלה, קראו את הטורים הקבועים שלנו:

שאול צדקא מסביר איך פתאום עלה שמו של מנחם בגין לכותרות בעיתונות הבריטית ומשבח שחקנית־דוגמנית ישראלית מתחילה, שהראתה את הצד היפה של הארץ למרות הטרור שחוותה כאן.

גיא מרוז מתפלל ומייחל לסיום שלטונו של "קיסר הקיץ".

גיא שפר מגולל את השיחה הנקמנית שלו עם שירות הלקוחות של חברת רהיטים שוודית ידועה.

מדור האינסטגרם הקהילתי שלנו ממשיך עם תמונות של החיים הטובים ברחובות לונדון וגם המלצה למסעדה וייטנאמית.

בלוח האירועים תקבלו תקציר של המלצות שונות – מתערוכה והופעות של ביורק ועד ההצגה שיצר דיוויד בואי לפני מותו, העומדת לנחות כאן בקרוב.

ולסיום, אבי מלר חותם את המגזין עם ההחתמות החדשות המדהימות בערכן ובטירופן של שחקנים בינלאומיים (פוגבה בא ולואיז חזר מפריז) לקראת פתיחת עונת הפרמיירליג היקרה.

קריאה‭ ‬מהנה‭!

שער גיליון 238 של עלונדון

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 237

משאל העם כבר מאחורינו ואולי גם בעוכרינו. התהליך שיסע את בריטניה לא פחות מהתוצאה והאי נראה מפולג, כי ברגע שמעמידים תשובות פשוטות לשאלות מורכבות מדי, אז העולם הופך לגרסה הפוכה וקיצונית של המשחק הילדותי כן־לא־שחור־לבן.

אף אחד מהמצביעים לא באמת ידע איזה סוג של "כן", ועד כמה היציאה היא כנה, ומהן אפשרויות ה"לא" ועד כמה ההישארות היא שרירה. אף אחד גם לא באמת ידע (ועדיין לא יודע) מהן ההשלכות של עזיבת האיחוד האירופי.

בכל מקרה, אי אפשר להאשים את המצביעים. מחקרים כבר הראו שהחלטות לא תמיד מתקבלות באופן רציונלי, ובעיקר כשברקע נשמעו בעיקר הפחדותיהם, הצהרותיהם והבטחותיהם החלולות של הפוליטיקאים משני הצדדים. נראה שמה שהכריע את הכף נבע מאיזשהו רגש לאומי או לאומני, ואת גיא מרוז זה מעצבן.

כשקולם של כמעט מחצית מהמצביעים לא נספר הדמוקרטיה עלולה להפוך לדמה־קרטיה, ובמצב של אי־יציבות וחוסר־ודאות הכלכלה עוברת טלטלה. ואם כל זה לא מספיק, בלייבור שוב מטילים פצצות פוליטיות שמדיפות ריח של אנטישמיות.

התומכים בהישארות והמתחרטים חשים שהם נכנסו לבוץ ונותרו פסימיים, בעוד שהמתנגדים יצאו מרוצים ואופטימיים.

אפקט הדומינו החל לפעול וראשים נפלו בזה אחר זה, מקמרון ועד פרג׳, וגם רוי הודג׳סון החליט לנצל את המומנטום ולפרוש אחרי הברקסיט של נבחרת אנגליה מאליפות אירופה.

אף כנס "הארץ", שרובו עסק בשאלת פתרון הסכסוך במזרח התיכון והיחס למהגרים הישראלים, הקדיש פאנל להשפעת הרפרנדום על היהודים.

כמו כל פרידה בין בני זוג, הצדדים אולי זוכים לעצמאות ושקט מסוים, אבל אף אחד מהם לא באמת יוצא מנצח, אולי רק עורכי הדין. לחשוב רק על כמות הניירת הכרוכה במהלך התנתקות מאסיבי שכזה… מצד שני, אנחנו חיים במדינה שהמציאה את הבירוקרטיה המודרנית. מי מאיתנו שדבקה בהם ה"בריטיות" הכינו לעצמם ספל תה, נשארו רגועים והמשיכו הלאה, כי אין לאן למהר ונראה שהליכי הגירושין יימשכו עוד כמה שנים. אז האם זה הזמן לארוז את המזוודות או שאפשר באמת לחזור לשגרה?

על כל פנים, בעלונדון אנחנו מעדיפים לראות את חצי כוס (הפיינט) המלאה:

* גם אם הקיץ לא ממלא את תפקידו כעונה החמה, עדיין אפשר לקחת מגבת ולהשתרע על החופים העירוניים של לונדון שחוזרים גם השנה ומציעים מסיבות חוליות ותחרויות ספורטיביות.

* גם אם אנחנו לא באקלים הים־תיכוני, עדיין אפשר להתלבש כאילו אנחנו בדרך לים, לספוג בדרך ויטמין שמש ולהצטייד מראש במשקאות צוננים ואדמדמים.

* גם אם הדלעת לא הפכה לכרכרה, עדיין אפשר לבקר את פסלי הדלעת ועבודות האמנות של יאיוי קוסמה.

* גם אם חלום ליל הקיץ נראה כמו סיוט, עדיין אפשר לרקוד דיסקו במחזמר מקפיץ במיוחד.

* וגם אם דעך כוכבה של בריטניה, עדיין אפשר לראות כוכבי מסך, כמו ג׳סי אייזנברג ואלפי אלן, על הבמה.

קריאה מהנה!

שער מגזין עלונדון - גיליון 237

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון, פסטיבלים בלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

מגזין עלונדון – גיליון 236

יוני הוא חודש עמוס במיוחד ובגיליון זה השתדלנו לסקר את האירועים המרכזיים מזוויות שונות. אחד הבולטים מביניהם הוא פסטיבל "סרט", שמציג את היצירה הקולנועית העכשווית מישראל זו השנה החמישית, ואיתי טיראן, המופיע על שער גיליון זה, מדבר בשבחה.

אירוע גורלי יותר המטיל מעין צל מאיים הוא משאל העם, שמעלה חששות בקרב אלה הנמצאים פה בזכות דרכון אירופי. שאול צדקא מסקר את קולות ההמולה והתעמולה מכל קצוות הפוליטיקה העולמית, משאיפותיו מרחיקות הלכת של ארדואן ועד ביקורו האחרון של אובמה בממלכה.

פסגת צמרת אחרת נערכה בבודפשט, שם נפגשו בכנס ייחודי מנהיגי הקהילות הישראליות בתפוצות והציגו את הישגיהם המרשימים בעקבות הכנסים הקודמים, שכוללים הכרה מהממסד בארץ.

שבוע הפיקניק הלאומי בבריטניה חל באותו תאריך של חג השבועות, אז היה זה טבעי לאחד בין השניים, כי את הביכורים והמאכלים החלביים אפשר פשוט לפרוש על הדשא ולהתלבש בהשראת האווירה הרגועה של ארוחה בחיק הטבע.

תוכלו גם להשתרע בניחותא ולעשות פיקניקים על פני השטחים הירוקים של העיר קיימברידג'. גיא שפר, בעל הטור ההומוריסטי שיחות של מהגרים, ממליץ על הפסטיבלים הקייציים השווים בעיר הסטודנטיאלית שבה הוא גם מארגן סיורים, וכמעריץ אדוק של הספורט הלבן, הוא מסביר גם במדריך מפורט על האפשרויות השונות לרכישת כרטיסים לטורניר הטניס של ווימבלדון – מטיפים על הקיוסק שמוכר בזול ועד התור הארוך שכולל לינה בשטח.

המלצות נוספות לבילויים בלונדון תוכלו, כמו תמיד, לקבל במדור תרבות ובלוח האירועים, שלא מעט מהם כוללים איזשהו אמן או הקשר ישראלי כזה או אחר; מבקרת האמנות כלנית שכנר־לאופר מתרשמת מהתערוכה הגדולה של מונה חאטום ועורכת אתר עלונדון חגי כהן חושפת את האטרקציה האולטימטיבית למשפחות: הילדים חווים את עולמם של המבוגרים וההורים נהנים מכמה שעות של שקט נכסף.

קריאה מהנה וחג שמח!

שער מגזין עלונדון - גיליון 236

Posted in אתר עלונדון, מגזין עלונדון, פסטיבלים בלונדון | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment